Американската пејачка, авторка и поранешна танчарка, Анастасија,  во рамките на актуелната светска турнеја Evolution tour насловена по нејзиниот седми студиски албум издаден минатата година, вчеравечер со маестрален концерт во салата на ВИП Арената „Борис Трајковски“.

Ако се изземе полупразната сала поп-ѕвездта Анастаси имаше одлично претставување во Скопје и беше видно возбудена и благодарна за можноста да се претстави на публиката кај нас.