ОВЕН

Работа

Август е знак на драма и знаење дека луѓето не секогаш се однесуваат на начинот на кој тие се чувствуваат или  се очекува од нив. Парите ќе бидат чувствителна тема на 2-ри август. Користете го знаењето стекнато преку искуството на 11 и 12 август и немојте да бидете себични, па споделувајте мудрост. 21 -ви август, е најсреќниот ден за вас. Можеби дури и ќе најдете работа ако ја барате. Не пренесувајте ги приватните проблеми на работа. Очекувајте убав почеток на 30-ти август.

Љубов

Aвгуст месец е знак на љубов и романса за Овен, кој ќе придонесе за поволните аспекти од 1 август, кога сериозно ќе заљубите, а ако сте во контакт, ќе се почувствувате повторно на почетокот на врската. Ако размислувавте за романтично патување или бегство од реалноста со некој близок, 3-ти и 5ти август се идеални денови за тоа. Недоразбирањата и несогласувањата можат да се појават веќе на 7 август, но од тој ден работите ќе се подобрат. На истата бранова должина, вие сте на 16-тиот месец, а на 19-ти август веќе работите со заеднички планови.

Здравје

Бидете дисциплинирани кога се однесува за вашето здравје. Свежа храна и помалку на сонце.

Совет – 21 -ви август, е најсреќниот ден. 

 

 

БИК

Работа

На почетокот на август ќе бидете инспирирани и не бидете изненадени ако почнете да добивате одлични идеи, бидејќи тие ќе дојдат како резултат на вашето претходно истражување. Во средината на месецот, ќе заобиколите некои правила за да постигнете одредена цел. На крајот на месецот ќе треба да истражите понатаму, но не грижете се, вашето решение е ќе биде добро пред вашите очи.

Љубов

Биковите се еден од оние знаци кои во никој случај не се согласуваат за утешителни награди, а во август тоа особено ќе се најде на прв план. За Free Bulls 2 август е значаен датум бидејќи едноставно ќе зрачите и ќе привлекувате се околу вас.Запомнете дека разговорот и компромисот секогаш се вистинско решение. До крајот на месецот, ќе уживате во заедничко друштво.

Здравје

Во август ќе биковите имаат добро здравје и ќе се чувствуваат добро. Ќе бидете духовно исполнети, и месецот ќе  помине во многу дружби кои ќе ве релаксираат.

Совет – Внимавајте на 5-ти август од искушенијата пред вас.

 

 БЛИЗНАЦИ

 

Работа

Во врска со договорите за работа, среќата е на ваша страна овој месец. Исто така, способноста да  работите на повеќе работни места во исто време , ќе биде предизвик за секој роден во овој знак. Во средината на месецот, Близнаците нема д аможат да избегнуваат еден проблем и да зборувате отворено за него за да дојдете до решение. Ако не сте вработени, 25 август е среќен ден за поинтензивно да барате работа. Ако не поправите одредени чекори на ова поле во август , тие ќе ве пречекаат следниот месец.

Љубов

На почетокот на месецот, еден човек што никогаш не би рекол би влегол во твојот љубовен живот, кој многу ќе ве изненади и очекува од тој момент неочекувано. За оние кои страдаат за нова љубов, 2 август носи нови почетоци. Близнаци кои се во врска или во брак ќе откријат нови работи за партнерот, така што тие ќе можат да уживаат заедно во новооткриените хоби. Во средината на месецот, ќе бидете поблиски до саканата на сите нивоа, и на крајот од месецот ќе бидете подготвени за нешто што иднината го носи.

Здравје

Близнаците ќе  зрачат со  позитивната енергија и со убаво здравје  во текот на целиот месец. Поминувајте повеќе време на свеж воздух и во природата.

Совет- Подгответе се за убава љубовна иднина!

 

РАК

Работа

Во август, ќе работите на поврзување со вистинските луѓе. Имајте секогаш на ум дека лужето обично го праваат тоа за што самите ќе одлучат. До вас е како рак да ја искористите вашата мудрост и суптилност ,па да влијаете на тие што с еоколу вас дека треба д анаправат нешто за вас. Овој месец ,среќниот ден за вас е 27 август ,што е сабота ,но не гриѓете се некогаш токму вакви денови можат да донесат големи изненадувања. Ако во нешто што го работевте досега не успеавте , не е проблем,можете дапочнете одново. Понекогаш успехот е токму таму.

Љубов

Привлечниот  Рак ќе се однесува невообичаенона почетокот на месецот, па немојте да се изненадите ако сте привлечени од лице кое е многу различно од вашата околина. Раковите кои ќе решат да станат поблиски на својот партнер, и да остварата поинтимна комуникација најповолен период е околу 4-ти авгус. Како и да е до средината на месецот може да имате несогласувања, но запомнете дека не мора да се победи секоја битка. Некогаш кога ќе попуштите,токму тогаш ќе ја извојувате вашата победа.

Здравје

 Станете  секое утро, опуштете се и бидете физички активни. Грижете се за исхраната. Не може секогаш  да бидете полни со елан тоа да го правите , но не дозволувајте да се опушите ,бидете поупорни се во интерес на здравјето.

Совет

 

ЛАВ

Работа

Почетокот на месецот е среќен, особено на 2 август, сè ќе оди глатко. Бидете претпазливи кога луѓето ви веруваат, особено за некои деловни ситуации што се случија минатата недела. Направете планови и размислувајте, снимајте сè, но не откривајте ги .

Љубов

Луѓето што се раѓаат во знакот Лав, тие носат многу  позитивна енергија. Ако сте слободни  3-ти и 4-ти август  се идеални денови за љубов. На почетокот на месецот ќе треба да поставите нови правила и граници, но најдобро е кога се познати правилата за игра. Во средината на месецот се најубавите денови за оние кои се во врска, дури и ако имате несогласувања, лесно ќе ги решите и ќе уживате во хармонија.

Здравје

Овој месец ќе работите напорно, па не заборавајте да бидете физички подготвени. Чувајте го здравјето и земајте доволно течности.

Совет – Бидете претпазливи и уживајте во вашиот месец!

 

ДЕВИЦА                                                          

Работа

Нова можност  за Девиците да влезат во нов бизнис план со можности да бидете доволно паметни за да го искористите тоа. Среќен е вашиот 4 август и го искористите во потполност. Целиот месец ќе следи среќа, и ќе ги видите проблемите и ќе ги решите навреме.
Исто така, ќе имате можност да ги исправите грешките направени претходно.

Љубов

Познато е дека уредите ги спојуваат спонтаните, романтични моменти со
нивното размислување и планирање, но во август е можно да се надмине.
На почетокот на август, слободните  имаат големи шанси да го запознаат
вистинскиот партнер. Тие што се во врска имаат добри изгледи да комуницираат
со својот партнер и да прават заеднички планови.

 

Здравје

Луѓето ќе ти се восхитуваат не само на работа, туку и во салата.
Само внимавајте на прекумерното изложување на сонцето.

Совет

Негувај го позитивното чувство во себе!

 

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА АВГУСТ ОД ВАГА ДО РИБИ – 08.08.2018 – ден на осумките. Спојувања, договори и заедништво. Отворени можности за сите Хороскопски знаци.