ВАГА

Работа- Вашите идеи ќе ви овозможат долгорочна и стабилна корист, како и можноста за подобрување на заработувачката, благодарение на активирањето на Меркур со Уран и Сатурн. Сонцето ќе открие некоја долго чувана тајна под влијание на тајниот Нептун. Постојат луѓе кои ќе се обидат да те аат и да ти корист на свој трошок.

Пазете се некој да не ви ги искористи некои важни информации за вашиот бизнис и вашите планови. Венера ќе влезе во знакот на Шкорпија на 9-ти септември, каде што е во процес на протерување а тоа ќе ви помогне да се справите со тешкотиите во областа на финансиите. На 11 септември, Марс ќе влезе во знакот на Водолија. Вашата мотивација за започнување на проект што требаше да го одложите поради неповолни околности во претходниот период, ќе дојде уште повеќе до израз.

Јупитер ќе направи секстил со Плутон, додека Венера ќе направи секстил со Сатурн. Ќе профитирате ако работите  сопствен бизнис, како и преку инвестирање во недвижен имот. 

Љубов- Првата половина на септември ви носи интензивирани страсти кои ќе предизвикаат конфликтни ситуации со вашиот партнер. Можно е да се имате љубоморни сцени, бидејќи Венера ќе направи квадрат со Марс, кој ќе владее со вашето поле на љубов. Треба повеќе забава и забава за надминување на тензиите и несогласувањата. Втората половина на септември ќе ви донесе повеќе динамика, што и двајцата ќе се чувствувате добро. Ќе бидете повеќе посветени на членовите на семејството, што ќе донесе поголема стабилност во односите со блиските. Ќе имате повеќе иницијативи за заеднички излети на места за забава. Вашиот партнер ќе ги цени вашите креативни идеи и предлози за тоа како да ја подобрите вашата врска. Слободните ваги  ќе се чувствуваат разочарани од својата околина. Тоа ќе биде најголем проблем, па никој нема да ги сподели вашите романтични идеи за тоа како треба да изгледа емотивната врска. Во втората половина на септември Марс ќе направи хармонични аспекти во вашето поле на љубов, што ќе ви донесе возбудлива авантура. Постарите  Ваги ќе бараат сериозна врска, но тие нема да можат да го најдат вистинскиот партнер. Во отсуство на квалитет, ќе започне површна врска. Ќе бидете задоволни со партнерот и постои можност површната врска да биде изненадувачки добра.

Здравје – Овој месец посетете лабароторија и проверете ја вашата крвна слика или да се спроведе систематски преглед за да се утврди што може да предизвика зголемено чувство на замор од време на време. Треба да направите се од себе за да ја подобрите вашата физичка кондиција. За да  успеете во тоа до крајот на септември ќе ви требаат повеќе свежо овошје во исхраната, како и повеќе течности. 

Совет – Уживајте во љубовта, финансиите секако ќе се средат!

 

ШКОРПИЈА

Работа- Меркур, кој е на крајот од вашето поле на работа и кариера на 3 септември, прави секстил со Венера, што ве прави успешно завршување на преговорите со затворени врати за работата што треба да ја започнете наскоро и чии детали сте чувале доверливи. Ќе откриете кој ти создаде тешкотии и ќе успееш да го надминеш, што ќе ти донесе победа. На 6 септември, Меркур ќе влезе во знакот на уредот и вашето поле на соработници од каде ќе направат тригон со Уран и Сатурн. Ќе бидете успешни во завршувањето на преговорите со еден деловен партнер и обнова на вашата соработка со него, што ќе ви овозможи да работите постабилни и да донесувате неочекувани и вонредни добивки.

Љубов- Во почетокот на септември, Меркур ќе направи секстил со Венера која ќе го регулира вашето поле на љубов. Ќе ја подобрите комуникацијата, ќе започнете да планирате заеднички активности и ќе се дружите со вашите пријатели. На 9 септември, Венера ќе влезе во вашиот знак и ќе ви донесе пријатни моменти од интимни моменти со некој близок. Избегнувајте посесивост и љубомора. Венера ќе се спротивстави на Уран на 12-ти септември, што ќе донесе неочекувани несогласувања. Ќе се трудите да правте сé што е самостојно без претходен договор со партнерот. На 19 септември, Марс ќе дојде во голем квадрат со Уран, што ќе доведе до сериозен конфликт. Исто така, ќе ги занемарите партнерите и семејните обврски. На крајот од месецот ќе ги решите несогласувањата.

За слободните – Забавата ќе те привлече повеќе од влез во емоционална врска. Ќе ви биде дадена можност да влезете во авантура со личност која е авантуристички дух. На почетокот на врската, ќе се вклопите добро и најмногу од сè во кревет. Ќе откриете нови возбудливи нешта со вашиот партнер. За кратко време, ќе имате премногу возбуда, што ќе доведе до првите несогласувања. Ќе одлучите да останете во контакт само поради силна физичка привлечност.  Постарите Шкорпии  ќе се сретнат со личност која на прв поглед ќе им се допадне и наскоро ќе почне да гледате . До крајот на месецот, ќе ви биде дадена можност да започнете нова емоционална врска. 

Здравје- Првата половина на септември ви носи повеќе стресни состојби и нарушувања на коските кои можат да бидат поврзани со ревматизам или артритис. Ќе биде присутен зголемен замор, бидејќи ќе бидете физички активни. Бидете умерени во сè. Во втората половина на септември ќе бидете во подобра состојба и имунитетот на болеста ќе се зголеми. Подобрете ја вашата исхрана со комбинација на храна која содржи градежни материјали и влакна и  земајте повеќе а помали оброци  дневно.

Совет-Поволен месец за љубовта на слободните припадници на овој знак!

 

СТРЕЛЕЦ

Работа- Меркур, кој ќе владее со вашето поле на работа и кариера, ќе се повлече на 3 септември со Венера, со што ќе ја отвори вратата за соработка со странски партнер, а вие исто така може да имаат корист од трговијата со увезени стоки. Меркур ќе влезе во поле на работа  на 6 септември од каде ќе го активира тригонот со Уран и Сатурн. По подолг период на застој, ќе успеете да отпочнете нов вид на услуга во рамките на вашиот бизнис, што може да вклучува сервис на интернет продавница или нешто друго поврзано со употребата на современи технологии. И покрај тоа што ќе ве однесе долго време за да го развиете, тоа ќе ви донесе стабилен профит на долг рок.

На 8 септември, Венера ќе направи квадрат со Марс, кој се наоѓа во вашата куќа  на пари. Ќе се соочите со тешкотии во областите на соработка поради долгови и неплатени надоместоци на поединечни соработници. Бидете внимателни да не бидете фатени во некаква нерасчистена ситуација  и внимавајте на вашата репутација. Втората деценија од септември ќе ви даде можност да ја зголемите финансиската состојба преку имплементација на тајни планови и преку инвестиции кои поминаа низ тајни канали, благодарение на Јуститерскиот секстил со Плутон. Венера ќе направи секстил со Сатурн што ќе ја зајакне вашата позиција и ќе го стабилизира балансот на вашата сметка. Третата деценија од септември ќе биде погодна за вас да започнете плодна соработка.  Невработените Стрелци ќе бидат многу вешти во  на нови работни места. Повеќето шанси за нова работа ќе бидат во областа на трговијата и електронската индустрија.

Љубов- Ако сте во врска  – Практикувајте почести активности со партнерот што ќе ги уживате во првата деценија од септември. Ќе имате идеи за тоа како да го преуредите вашиот животен простор. Ќе можете да уживате во разговорите на разни теми и да барате нови заеднички интереси за да го пополните вообичаеното време. Ќе успеете да ги подобрите вашите целосни финансии. Во средината на септември, Меркур ќе ја направи опозицијата со Нептун. Избегнувајте нечесност и криење на фактите од некој близок, бидејќи тоа може да доведе до губење на довербата и сериозни несогласувања. Во третата декада на месец ќе го направи тоа за да ги синхронизирате однос приоритетни планови и вашата врска ќе биде доволно стабилна. Потребна ви е почеста забава. За слободните , потребен е некој што ќе ве следи во тек , некој  со кого имате односи динамични, полни со заеднички активности и авантури. Потребни ви се заеднички патувања, заеднички спортски активности, прошетки и разговори за изборни заеднички теми.  На крајот од септември ќе добиете шанса да запознаете некој кој би можел да биде одлична можност за вас. Нешто постарите Стрелци, ќе бидат привлечени од лице кое ќе дејствува како остварување на сомн. Дали е тоа така?

Здравје– Повеќе физички активности ќе треба да практикувате, што ќе придонесе за подобрување на целокупното здравје. Може да имате мали нарушувања со циркулација и со хормони, но брзо ќе помине. Во втората половина на септември ќе треба да се одмарате  повеќе и да го избегнувате стресот, бидејќи ќе бидете почувствителни со здравјето. Повеќе движења ќе го зајакнат вашиот имунитет. Ви треба здрава храна со колку што е можно помалку храна што може да влијае на високи нивоа на холестерол. Пијте повеќе вода и јадете свежо овошје, особено јаболка.

Совет-Месец септември ќе ви понуди можносит за подобра финансиска сосотјба!

 

ЈАРЕЦ

Работа-  Планетата на умот и активностите Меркур ќе направи секстил на  3 септември  со Венера, што поминува низ вашето поле на работа и кариери. Ќе бидете во можност да склучите важни договори и да ги соберете средствата што ќе треба да ги планирате да ги спроведете. На 6 септември, Меркур ќе влезе во знакот на работата  од каде ќе направи Тригон со Уран и Сатурн. Ќе ви биде дадена можност да воспоставите соработка со странски партнер, како и да постигнете успех и напредок во областа на забавата, образованието, но исто така и да постигнете долгорочна цел што ќе ви овозможи стабилни позиции и долгорочна добивка. Вашите менаџерски вештини ќе добијат посилен израз. На 8 септември, Венера ќе направи квадрат што ќе ви донесе проблеми во областа на парите, бидејќи еден клиент во последен момент ќе ја откаже работата за која сметате. Венера ќе влезе следниот ден во знакот на Шкорпија каде што е слаб и лишен. Како што е вашето поле на соработници, ќе имате потешкотии во работата со жени. Со вклучувањето на Марс во знакот на Водолија на 11-ти септември, ќе имате повеќе енергија во решавањето на приоритетните финансиски прашања. Секстилот на Јупитер со Плутон и Венера со Сатурн позитивно ќе влијае на прогресијата на вашата кариера. Вашите предлози ќе бидат забележани од страна на вашите претпоставени, како и вашите работни вештини и вештини. Ќе биде награден. Исто така ќе ги подобрите односите со соработниците. Ќе треба да внимавате на она за што зборувате и да ги избегнувате ризичните инвестиции и финансиските махинации, бидејќи тоа може да ви предизвика загуби. Марс ќе направи квадрат со Уран, кој ќе ве натера да брзате во смисла на пари. Третата декада на септември ќе ви донесе поволности  за зголемување на вашата сметка преку вешто и добро планирани активности. Барајте поотворени односи со претпоставените, бидејќи ќе се соочите со незадоволството на вашиот директор поради квадратот меѓу Сонцето со Сатурн. Невработените Јарци ќе имаат можност да започнат сопствен бизнис. Некои од вас можеби ќе можат да добијат субвенции , па така да имате поголема сума за вложување.

Љубов- Искористете ги предностите од септември, за да постигнете барем една важна заедничка цел што ја имате со вашиот партнер. Ќе имате соодветни околности и двајцата ќе бидете мотивирани. Ќе сакате да излегувате заедно и да си приредите повеќе забава. Исто така, ќе се фокусира на подобрување на вашата домашна и семејна атмосфера. Во вашиот дом ќе уживате во драги пријатели со добра храна и дружење што ќе ви се допадне.

Во втората половина на септември ќе бидете зафатени со обврски и ова ќе ве оддалечи од вашиот партнер. Внатрешните превирања и грижа ќе ве направат емоционално ограничени. Во третата деценија од месецот, поради квадратот на Меркур и Сонцето со вашиот владетел Сатурн, може да има несогласувања околу заедничките цели. Ќе имате впечаток дека вашиот партнер притиска и бара премногу од вас. За слободните ,во овој месец ќе ја почувствувате потребата за повеќе забава и релаксација и ќе се обидете да ги преземете помалку од обично обврските. Ќе започнете да се запознавате со пријателите и за време на еден излез ќе идентификувате лице кое ќе ве привлече со својот брилијантен изглед и комуникативност. Кога ќе се запознаете еден со друг, ќе откриете дека вашиот нов познаник е премногу слободен за да го разберете вашиот вкус. Ќе се согласите добро на сексот, но ќе треба да ги разгледате вашите конзервативни ставови.  

Здравје-Во првата половина на септември ќе бидете во движење, ќе се занимавате со фитнес вежби или спортски трки, што ќе ви донесе стабилно здравје.Во втората половина на септември, вашиот имунитет ќе биде ослабен. Ќе бидете подложни на алергија на дишните патишта. Можни проблеми во областа на синусите кои ќе предизвикаат главоболки. Ќе ви треба повеќе одмор.Земете повеќе течност. 

Совет- Искористете ги поволностите за подобрување на вашиот статус во кариерата!

 

ВОДОЛИЈА

Работа- Меркур ќе направи сестрил со Венера на почетокот на септември, што ќе ви донесе успешни договори и ќе започне соработка со странски партнер.

Меркур ќе влезе на 6-ти септември во знакот на Девица и права тројка на Уран и Сатурн, кои ќе имаат позитивно влијание врз вашата финансиска состојба и ќе ви донесе значителен обрт на пари, кои ќе бидат во можност да се инвестира во долгорочни проекти.

Ќе добиете од инвестирање во недвижности и опрема за работа. Подобрете ги вашите однесувања на работното место , бидејќи квадратот на  Венера со Марс ќе  ви донесе несогласувања со вашите претпоставени и колеги.

На 9 септември, Венера ќе влезе во знакот на Шкорпија и вашето поле на работа и кариери. Бидејќи Венера е ннесигурна  во Шкорпија, ќе ви треба повеќе трпеливост за да успеете да ги надминат предизвиците што доаѓаат. На 11 септември, Марс влегува во вашиот знак. Вие ќе имате повеќе мотивација да се фокусира на приоритетните цели кои се во претходниот период беа принудени да го одложи поради неповолни околности и недостатокот на инвестиции.Избегнувајте нови инвестиции и гледајте како работите со пари. Меркур ќе се спротивстави на Нептун во полето на вашите пари. Ќе бидете подложни на грешки кои можат да ви предизвикаат сериозни загуби.

Во третата декада од септември Мерка и Сонцето ќе влезат во знакот на Вагата и ќе го дадат тригонот на Марс во вашиот знак.Ќе имате корист од деловното патување кое ќе биде повеќе од вообичаено добро.

Љубов – Во првата деценија од септември, ќе се соочите со тешкотии во справувањето со некој близок. Сонцето кое владее со вашето поле на љубов и ќе биде во опозиција со Нептун. Несогласувањата ќе произлезат поради недоразбирања околу заедничките вложувања. Во средината на месецот, Меркур ќе се спротивстави на Нептун, што уште повеќе ќе ја комплицира ситуацијата. Избегнувајте да лажете за врската.

Во третата деценија од септември, Меркур ќе направи коњукција со Сонцето, што ќе ја врати довербата помеѓу вас и некој близок. Вие ќе можете да ги решите  несогласувањата и да се приближите. Сепак, ќе ви треба многу трпеливост и време за да ја доведете вашата врска во рамки во која беше пред да ја изгубите довербата.Ќе бидете мотивирани и ќе настојувате да го одоброволите вашиот партнер.

Слободните припадници на овој знак ќе доживеат пријатно изнанадување од лице кое се обидува да го привлече вниманието.За некои од нив септември крие интересни настани во врска со љубовта. Ќе забележите како сите видови на интриги кои се закануваат да ја загрозат вашата репутација почнуваат да ве обземаат. Ќе заклучите дека лицето на кое се додворуваш е корисно и лукаво ти манипулира. Тоа е причината зошто ќе стапите во контакт со лицето што ви се допаѓа долго време. Нешто постари Водолија ќе се обиде да освои личност која ги привлекува долго време.

Здравје- Во првата половина на септември , можни с епроблеми со грлото ,кои можат да се и од алергиска природа. Бидете внимателни и избегнувајте ладни течности.

Во втората половина на септември, подобро здравје, зголемен имунитет под дејство на свежа и здрава исхрана. Избегнувајте слатки!

Совет- Проблемите во љубовта занемарете ги, и користете ја стабилната финансиска состојба!

 

РИБИ

Работа- Во првата деценија од септември ќе имате паричен влог, кој ќе ви овозможи да започнете нови проекти. На 6 септември, Меркур ќе влезе во знакот на полето на работа од каде ќе направи Трион со Уран и Сатурн. Вие ќе продолжите да преговарате за нови проекти, што сте биле во претходниот период принудени да ги одложувате и кои ќе бидат вратени повеќе отколку што сакате, но ќе завршите неочекувано успешно. Ќе воспоставите стабилна соработка и ќе бидете во можност да се потпрете на помош на долгогодишни соработници. Успехот ве чека во областите на комуникација, трговија, земјоделство, електроника и градежништво. Сонцето ќе ја направи опозицијата со Нептун во вашиот знак, што ќе ви донесе проблеми ако се вклучите во јавна работа. Исто така, ќе има прекин со деловен партнер, кој ќе ги наруши вашите планови. 

Втората деценија од септември ќе ви донесе Јупитерски секстил со Плутон, што ќе ви овозможи да освоите  значајна победа благодарение на вашето чувство за инвестирање. Опозициската Венера со Уран ќе ви отежни да преговарате со инвеститорот. Ќе бидете принудени да компромис. Марс ќе направи квадрат со Уран, кој ќе донесе некои неочекувани пречки во преговорите, како и тешкотии во областа на трговијата и сообраќајот.

Третата декада на септември ќе се покаже профитабилна. “Меркур” и “Сонце” ќе влезат во знакот на Вага и вашето поле на платниот промет од каде ќе го направат тригонот со Марс. Вашите тајни планови ќе вродат со плод. 

Љубов- Личноста која ве привлекува ќе ве разочара комплетно,затоа што ќе откриете дека е целосно нечесна. Слободните имаат можност во вториот дел на месецот да запознаат личност која е таква како што ја посакувате одмна и која ќе ви пријде на многу интересен начин.

Внимавајте да не сте со луѓе кои ќе го расипуваат вашето романтично расположение, кои се здодевни и окупирани со себе. Постарите припадници на Рибите имаат можност да се впуштат во тајна авантура. А други преку пријатели да запознаат личност која ви одговара.

Здравје-Во првата половина на септем,ври ќе с еносите со добро здравје. Ќе бидете отпорни на стрес и поактивни. Користите ленсо јадење, многу течности и задржете ја вашата здравствена кондиција.

Совет-Овој месец септември посветете се на работата, љубовта нека почека !