video

Хит на неделата „SECRET PLACE „ – Тоше Проески

„Бидете силни во секој поглед,најголема е борбата со самиот себе „ Тодор Тоше Проески

Нов албум со видео запис за насловната песна “Secret place “-Тоше...

Во петокот на прекрасниот концерт во чест и спомен на најголемата музичка македонска ѕвезда Тоше Проески,  беше промовиран и новиот албум "Secret place" . Познати...

Вечерва почнуваат „Есенски музички свечености“ со балетската претстава Лебедово езеро

“Лебедово езеро” балетската претстава на Чајковски вечерва го отвара годинешново 19-то издание на Есенски музички свечености.Овој пат манифестацијата ќе трае до  27 ноември а...
video

Хит на неделата – Кристијан – „We Are Blood“

Оваа песна е испеана  во чест, спомен и со љубов кон Тоше од неговиот внук Кристијан, кој очигледно тргна по неговите стапки а во...

Стјепан и Лука познати како “Ту челос“ се разделуваат

Лука Шулиќ и Стјепан Хаусер подготвија нов албум, а истовремено одлучија извесно време да се разидат како „Ту челос“  пишуваaт хрватските медиуми деновиве. Најславното дуо...

25-ти јубилејно издание на фолк-фестивалот ФИЛИГРАНИ 2018

Интернационалниот фолк-фестивал  „ФИЛИГРАНИ“ , кој блесна уште од  самиот старт во 1994 годинаи  константно го одржа високиот рејтинг со промовирањето на новиот музички жанрчалгиско-свадбарскипесни...
video

Пред ноемвриските концерти на Здравко Чолиќ во Скопје

Колку заработува Чолиќ? Каде живее Чола? Дали е сеуште со неговата жена?.. Прашања и само прашања, на кои читателите и неговите обожаватели особено оние...
video

Хит на неделата -ТОШЕ ПРОЕСКИ “ИГРИ БЕЗ ГРАНИЦИ“

Во неделата пред промоција на новиот албум на непрежалениот и ненадминатиот македонски пејач Тоше Проески ,со наслов " SECRET PLACE ", потстетување на насловната...

Десетто издание на Десонанз Фестивалот за електронска музика

Десонанз Фестивалот за електронска музика, визуелни уметности и нови медиуми во 2018-та година го прославува своето јубилејно, десетто издание. Инициран и организиран во 2009...

Кога професијата прескапо ќе се плати -Канадскиот рапер Џон Џејмс Мекмери...

Канадскиот рапер Џон Џејмс Мекмари (34) загина додека снимаше музички спот рапувајќи на крилото на авион кој изведуваше акробации. Во извештајот стои дека Мекмери смртно...

Последни објави

Временска прогноза

Skopje,mk
clear sky
13.6 ° C
14 °
13.3 °
76 %
1.5kmh
0 %
Fri
22 °
Sat
17 °
Sun
17 °
Mon
17 °
Tue
10 °