Славната пијанистка Валентина Лисица вечерва во Македонската филхармонија

  На подиумот на Македонската филхармонија, вечерва од  20 часот, ќе застане една од најпознатите пијанистки на класичната музика денес, импресивната Валентина Лисица од Украина/САД...

ВЕЧЕРВА НАСТАПУВА ЈАСИ ХОФЕР

ВЕЧЕРВА НАСТАПУВА ЈАСИ ХОФЕР (Скопје, 5.04.2018) Со почеток во 21 часот, вечерва, во МКЦ ресторанот, во организација на 3Гонга ќе настапи Јаси Хофер, 25 годишната виртуозна...

Концерт – НАЈАВА

Месец април музичката сцена во Македонија ќе ја збогати безвременската Јосипа Лисац, со својот концерт во салата на Македонската Филхармонија . Една од најуникатните музички...

Естрадниот живот на Скопје во март

Потврда на успехот и квалитетот.Така некако може отпосле да ги обајсниме трите концерти на нашиот легендарен Влатко Стефановски, музичар кој е децениски македонски бренд...

Последни објави

Временска прогноза

Skopje,mk
clear sky
6.4 ° C
7 °
6.1 °
70 %
2kmh
0 %
Wed
14 °
Thu
14 °
Fri
15 °
Sat
16 °
Sun
16 °