Интервју на неделата со Маргарита Христова – Музика испеана со глас...

Се сеќавам на нејзината промоција, на мислам првиот албум во Бистрото на МОБ          ( Маргарита ме потсетува - Ја издадов...
video

Мак Милер познатиот рапер пронајден мртов

Познатиот рапер Мак Милер е пронајден мртов во својот стан во Лос Анџелес. -Малком Мекормит, познат и сакан како Мак Милер, трагично почина на 26...

Пијанистот Арда Мустафаоглу освои второ место на натпревар во Турција

На 19-от Интернационален пијано фестивал во Анталија (Турција), младиот македонски пијанист Арда Мустафаоглу освои втора награда на двоетапниот интернационален пијано натпревар за млади таленти На...

Скопје танцов театар со настап во Њујорк

Скопје танцовиот театар, од 15 до 19 август гостуваше на 37-то издание на Танцовиот фестивал Battery Dance Festival во Њујорк. Оттаму се вратија задоволни од Њујорк,...
video

Замина засекогаш кралицата на соул музиката – Арета Франклин

На 76 годишна возраст, по тешко боледување почина кралицата на соул музиката Арета Франклин. На легендарната пејачка во 2010 година и беше дијагностициран рак...

Ново музичко доживување на „Охридско лето“ – настап на флејтистот Елвис...

Фестивалот „Охридско лето“ за љубителите на уметноста вечерва носи ново музичко доживување преку настапот на флејтистот Елвис Руди и пијанистот Марин Ѓолма од Албанија....

Битолско културно лето со нов настан -Концерт на Исмаил Лумановски-Смајко во...

По концертот на поп дивата Каролина, во четврток љубителите на музиката и оние што ги следат активностите и настаните на годинешното богато Битолско културно...

Последни објави

Временска прогноза

Skopje,mk
clear sky
6.4 ° C
7 °
6.1 °
70 %
2kmh
0 %
Wed
14 °
Thu
14 °
Fri
15 °
Sat
16 °
Sun
16 °