ВЕЧЕРВА НАСТАПУВА ЈАСИ ХОФЕР

ВЕЧЕРВА НАСТАПУВА ЈАСИ ХОФЕР (Скопје, 5.04.2018) Со почеток во 21 часот, вечерва, во МКЦ ресторанот, во организација на 3Гонга ќе настапи Јаси Хофер, 25 годишната виртуозна...

Фестивалот „Денови на македонска музика“ – Разговор со композиторот и професор...

Во тек е одржувањето на најголемиот саем на македонското музичко творештво и вистински промотор на новата музика. Фестивалот Денови на Македонската музика оваа година...

Концерт – НАЈАВА

Месец април музичката сцена во Македонија ќе ја збогати безвременската Јосипа Лисац, со својот концерт во салата на Македонската Филхармонија . Една од најуникатните музички...
video

2018-та Евровизиската треска само што не зпочнала

Оваа година Македонија ќе ја претставува група EYE CUE, со песната “Изгубени па најдени “ ,која ќе ја испеат на англиски јазик насловена како...

Естрадниот живот на Скопје во март

Потврда на успехот и квалитетот.Така некако може отпосле да ги обајсниме трите концерти на нашиот легендарен Влатко Стефановски, музичар кој е децениски македонски бренд...

Последни објави

Временска прогноза

Skopje,mk
clear sky
11.6 ° C
13 °
10.6 °
47 %
1.5kmh
0 %
Wed
15 °
Thu
13 °
Fri
14 °
Sat
16 °
Sun
16 °