Омар Џаферовски ќе пее за Македонија на Фестивал во Литванија

Омар Џаферовски ќе ја претставува Македонија на Меѓународниот фестивал "Каунас талент" во Каунас, Литванија. Тој ќе биде во конкуренција со деца и млади од...

Еврофест 2018- 22 издание на Интернационалниот фестивал на забавни мелодии

  22 издание на Меѓународниот фестивал на забавни мелодии „Еврофест„ ова година ќе се одржи со две манифестации, на 28 и 29-ти септември, а се...

„Љубојна“ на фестивал „ Медитерански култури“ во Португалија

Македонската етно група „Љубојна“ успешно настапи на меѓународниот фестивал „Медитерански култури“ кој синоќа заврши во португалскиот главен град Лисабон. Во Лисабон со поддршка на ЦИОФФ...

Италијанската ѕвезда Ерос Рамацоти со концерт во Скопје

Италијанската ѕвезда Ерос Рамацоти на 30 септември 2019 година ќе одржи концерт во Скопје, во ВИП Арената „Борис Трајковски“. Концертот ќе биде дел од  неговата...

Интервју на неделата со Маргарита Христова – Музика испеана со глас...

Се сеќавам на нејзината промоција, на мислам првиот албум во Бистрото на МОБ          ( Маргарита ме потсетува - Ја издадов...
video

Вечерва концерт на Брајан Фери во Македонска филхармонија

  Вечерва со почеток во  20 часот, во Македонската Филхармонија британскиот пеач Брајан Фери со концерт на кој ќе настапи со својата екипа од 12...
video

Мак Милер познатиот рапер пронајден мртов

Познатиот рапер Мак Милер е пронајден мртов во својот стан во Лос Анџелес. -Малком Мекормит, познат и сакан како Мак Милер, трагично почина на 26...

Леонардо Ди Каприо ќе се жени

Американските медиуми објавија дека актерот Леонардо Ди Каприо ќе се жени со моделот Камил Мороне. Леонардо (43) и Камил (21) во врска се осум месеци....

Последни објави

Временска прогноза

Skopje,mk
clear sky
6.4 ° C
7 °
6.1 °
70 %
2kmh
0 %
Wed
14 °
Thu
14 °
Fri
15 °
Sat
16 °
Sun
16 °