Интервју на неделата – Снежана Штрковска директор на ГЛАМ

  Од пред три години, се појавија повеќе активности врзани за образование од една друга страна а тоа е вклопување на Македонските, настани, личности и...

Интервју на неделата – Миле Грозданоски режисер – Професијата ми донесе...

Средба со режисерoт Миле Гроздановски, човекот кој од позади камерата со сета своја енергија и знаења со децении создаваше, телевизиска, филмска, документарна и музичка...

Летен избор- Интервју на неделата – Горјан Петревски – Творештво...

Јас имам обичај да кажам за Горјан дека е сѐ уште најмладиот и најчитаниот професионален писател за  деца и млади кај нас. А деновиве...

Топ интервју на летото – Јогата е животна филозофија -Михаела...

За kulturno.mk разговорот го водеше Е.Максимовска Заради стресното време во кое живееме, сите бараме некој издувен вентил низ кој ке го канализираме тој стрес и...

Интервју на неделата – Сашо А. Ристовски – Добрата мисла е...

Разговорот го водеше  Валентина Ѓоргиевска Парго   - Поминаа неколку месеци од вашето директорување со Театар Комедија, нов предизвик во Вашата кариера. Што ви беше приоритет во изминативе...
video

Интервју со Светлана Петровиќ – УМЕТНОСТА МЕ НАПРАВИ ЦЕЛОСНО СРЕЌНА

СЕ НАЈДОВ СЕБЕ СИ! ЕУРЕКА, МОЈАТА СРЕЌА Е ЦЕЛОСНА ! kulturno.mk : Кога ја откри кретивноста кај тебе ? Мојата креативност ја открив многу рано кога...

Интервју на неделата – Семејството Панчеви – Убавина, едноставност, креативност и...

Повод за интервјуто со Маја Гроздановска-Панчева, беше убава можност  да се сретнам со целото семејство Панчеви. Секој од нив има да каже некоја своја...

Интервју на неделата -Тања Кочовска – Сите улоги се дел од...

Како да го почнам интревјуто со Тања Кочовска? Искрено, најдолго чекам да го имам поради бројните обврски на Тања, но најлесно одеше неговата финализација....
video

Интервју со Елена Голомеова – Сопран – Емоциите, оригиналноста и искреноста...

Миговите стануваат саати, сатите го создаваат денот, деновите поминуваат во години, годините во децении. И така наеднаш ќе речеме дека времето лета. Среќна сум...

Интервју со повод – Маестро ЌАЗИМ АСОТИЌ, директор на Македонската...

Во МОБ доаѓаат гранде солисти кои си го трасираат патот до светски сцени! Разговорот за kulturno.mk  го водеше Валентина Георгиевска - Парго kulturno.mk- Господин Асотиќ, поминаа...

Последни објави

Временска прогноза

Skopje,mk
clear sky
8.9 ° C
9 °
8.9 °
66 %
1kmh
0 %
Tue
12 °
Wed
8 °
Thu
8 °
Fri
8 °
Sat
5 °