Интервју на неделата – Зорица Панчиќ -Аплаузот од публиката е доказ...

Интервју со Зорица Панчиќ, актер од Велешкиот театар За културно.мк - Т.Гогоска Зорица Панчиќ ја знам од пред повеќе од десет години и исто толку време...

Интервју на неделата – Миле Грозданоски режисер – Професијата ми донесе...

Средба со режисерoт Миле Гроздановски, човекот кој од позади камерата со сета своја енергија и знаења со децении создаваше, телевизиска, филмска, документарна и музичка...
video

Два месеци kulturno.mk -Топ Интервју – СО ДЕЈАН ДИМЕСКИ–Кинематографер-директор на фотографија

Прични за разговор без број, повод најуспешното филмско остварување кај нас „Исцелител„ Kulturno.mk - После две децении повод за средба во поинакви, сосема различни околности...

Интервју со повод – Маестро ЌАЗИМ АСОТИЌ, директор на Македонската...

Во МОБ доаѓаат гранде солисти кои си го трасираат патот до светски сцени! Разговорот за kulturno.mk  го водеше Валентина Георгиевска - Парго kulturno.mk- Господин Асотиќ, поминаа...

Интервју со повод – “Се радувам кога во толпата  ќе сретнам...

Интервју со повод- Нова книга на Наташа Димитриевска  Интервјуто за www.kulturno.mk го водеше Т.Гогоскa www.kulturno.mk - Деновиве на читателската публика им даде ново дело со симболичен...

Моите соништа полека,но сигурно се остваруваат

Интервју со младата пејачка Ања Ветерова   www.kulturno mk : Ања пред нов животен циклус. Како се чувствуваш? - Многу сум среќна и возбудена бидејќи имам голема...
video

Интервју со Елена Голомеова – Сопран – Емоциите, оригиналноста и искреноста...

Миговите стануваат саати, сатите го создаваат денот, деновите поминуваат во години, годините во децении. И така наеднаш ќе речеме дека времето лета. Среќна сум...

Интервју на неделата со Петар Горко -„Ако ја изгубам честа ќе...

Повод „Битола Шекспир фестивал“ за разговор со Петар Горко, актерот со кој се врзува самото спомнување на Битолскиот народен театар. Интервјуто за kulturno.mk го водеше Валентина...

Летен избор- Интервју на неделата – Горјан Петревски – Творештво...

Јас имам обичај да кажам за Горјан дека е сѐ уште најмладиот и најчитаниот професионален писател за  деца и млади кај нас. А деновиве...

Интервју на неделата – “Ехо кое далеку се слуша” со...

Ана Јовковска со новата книга испрати Ехо на слободата  Разговорот за kulturno.mk го водеше Т.Гогоска Средбата после повеќе од деценија, со тогаш младиот новинар а сега...

Последни објави

Временска прогноза

Skopje,mk
clear sky
8.9 ° C
9 °
8.9 °
66 %
1kmh
0 %
Tue
12 °
Wed
8 °
Thu
8 °
Fri
8 °
Sat
5 °