Интервју на неделата – Семејството Панчеви – Убавина, едноставност, креативност и...

Повод за интервјуто со Маја Гроздановска-Панчева, беше убава можност  да се сретнам со целото семејство Панчеви. Секој од нив има да каже некоја своја...

Интервју на неделата – Тања Станковиќ (Tatyana Dimovski ) – Скопје...

  Има луѓе кои ги знаеш малку а ти се чини дека се цел живот до тебе. Исто како што има некои, кои цел живот...
video

ИНТЕРВЈУ НА НЕДЕЛАТА- ДЕТСКАТА ТЕЛЕВИЗИСКА ПРОГРАМА НЕКОГАШ И ДЕНЕС

сабота,14 април 2018 За телевизиската програма за деца со  М-Р ТАТЈАНА ГОГОСКА, автор и комуниколог Покрај интернетот кој зема се поголем и поголем замав во денешницата, сепак...

Интервју на неделата – Зоица Пуровска-Велевска – Минатото е прекрасен потсетник...

Интервју на неделата - со Зоица Пуровска - Велевска, примабалерина на Македонскиот балет. Интервјуто го водеше - Татјана Гогоска уредник на културно.мк Зоица ја знаев многу...

Интервју на неделата – “Ехо кое далеку се слуша” со...

Ана Јовковска со новата книга испрати Ехо на слободата  Разговорот за kulturno.mk го водеше Т.Гогоска Средбата после повеќе од деценија, со тогаш младиот новинар а сега...

Интервју на неделата – Миле Грозданоски режисер – Професијата ми донесе...

Средба со режисерoт Миле Гроздановски, човекот кој од позади камерата со сета своја енергија и знаења со децении создаваше, телевизиска, филмска, документарна и музичка...

Интервју со повод – “Се радувам кога во толпата  ќе сретнам...

Интервју со повод- Нова книга на Наташа Димитриевска  Интервјуто за www.kulturno.mk го водеше Т.Гогоскa www.kulturno.mk - Деновиве на читателската публика им даде ново дело со симболичен...

Интервју на неделата – Сашо А. Ристовски – Добрата мисла е...

Разговорот го водеше  Валентина Ѓоргиевска Парго   - Поминаа неколку месеци од вашето директорување со Театар Комедија, нов предизвик во Вашата кариера. Што ви беше приоритет во изминативе...

Интервју на неделата со Петар Горко -„Ако ја изгубам честа ќе...

Повод „Битола Шекспир фестивал“ за разговор со Петар Горко, актерот со кој се врзува самото спомнување на Битолскиот народен театар. Интервјуто за kulturno.mk го водеше Валентина...
video

Интервју со Елена Голомеова – Сопран – Емоциите, оригиналноста и искреноста...

Миговите стануваат саати, сатите го создаваат денот, деновите поминуваат во години, годините во децении. И така наеднаш ќе речеме дека времето лета. Среќна сум...

Последни објави

Временска прогноза

Skopje,mk
few clouds
-3 ° C
-3 °
-3 °
68 %
1.5kmh
20 %
Wed
2 °
Thu
-1 °
Fri
-3 °
Sat
0 °
Sun
-4 °