Интервју на неделата со Петар Горко -„Ако ја изгубам честа ќе...

Повод „Битола Шекспир фестивал“ за разговор со Петар Горко, актерот со кој се врзува самото спомнување на Битолскиот народен театар. Интервјуто за kulturno.mk го водеше Валентина...

Интервју на неделата – Тања Станковиќ (Tatyana Dimovski ) – Скопје...

  Има луѓе кои ги знаеш малку а ти се чини дека се цел живот до тебе. Исто како што има некои, кои цел живот...

Интервју на неделата – Благоја Чоревски- ЧОРЕ – Во животот најважна...

Еден топол јунски ден, иако не се разбравме дали треба да се најдеме во Амигос или во Мексиканскиот ресторан, на улица наша Македонија, сепак...
video

Два месеци kulturno.mk -Топ Интервју – СО ДЕЈАН ДИМЕСКИ–Кинематографер-директор на фотографија

Прични за разговор без број, повод најуспешното филмско остварување кај нас „Исцелител„ Kulturno.mk - После две децении повод за средба во поинакви, сосема различни околности...

Интервју на неделата со Кристина Атовска- Новинарството треба да е...

Како новинар од 80- тите години сега веќе на минатиот век, низ годините гледав како новинарството во Македонија се разобличува, менува и најжално од...

Интервју на неделата – Зорица Панчиќ -Аплаузот од публиката е доказ...

Интервју со Зорица Панчиќ, актер од Велешкиот театар За културно.мк - Т.Гогоска Зорица Панчиќ ја знам од пред повеќе од десет години и исто толку време...

Интервју на неделата – “Ехо кое далеку се слуша” со...

Ана Јовковска со новата книга испрати Ехо на слободата  Разговорот за kulturno.mk го водеше Т.Гогоска Средбата после повеќе од деценија, со тогаш младиот новинар а сега...

Интервју со повод – “Се радувам кога во толпата  ќе сретнам...

Интервју со повод- Нова книга на Наташа Димитриевска  Интервјуто за www.kulturno.mk го водеше Т.Гогоскa www.kulturno.mk - Деновиве на читателската публика им даде ново дело со симболичен...

Моите соништа полека,но сигурно се остваруваат

Интервју со младата пејачка Ања Ветерова   www.kulturno mk : Ања пред нов животен циклус. Како се чувствуваш? - Многу сум среќна и возбудена бидејќи имам голема...

Интервју на неделата – Ана Петревска -логопед и дефектолог

Преземено од https://babyshop.mk/ Интервју со Ана Петреска, логопед – дефектолог во здружението „Интеракција – плус“ каде што е и негов основач.     Од каде инспирација токму за...

Последни објави

Временска прогноза

Skopje,mk
clear sky
8.9 ° C
9 °
8.9 °
66 %
1kmh
0 %
Tue
12 °
Wed
8 °
Thu
8 °
Fri
8 °
Sat
5 °