„ЈУЖЕН ГЛАС„ -ПОЕТСКА ЗБИРКА ОД ЛИЛЈАНА ПЕЦОВА-ИЛИЕСКА

ПОЕТСКА ЗБИРКА „ЈУЖЕН ГЛАС“ ОД ЛИЛЈАНА ПЕЦОВА-ИЛИЕСКА Неодамна македонската поезија стана побогата за уште една поетска книга од авторката Лилјана Пецова-Илиеска. kulturno.mk : Какво е чувството кога...

Излезе „Во градината има само љубов“- нова стихозбирка од Филип Димкоски

Деновиве, од печат излезе третата поетска книга на поетот Филип Димкоски, насловена „Во градината има само љубов“.Делото го сочинуваат дваесет и една песна, невообичаено...

Последни објави

Временска прогноза

Skopje,mk
clear sky
6.4 ° C
7 °
6.1 °
70 %
2kmh
0 %
Wed
14 °
Thu
14 °
Fri
15 °
Sat
16 °
Sun
16 °