ERASMUS+ Проект во Федерација Босна и Херцеговина

Пишува- Круме Богевски Меѓународните проекти денес се предмет на интерес на многу млади од цела Македонија. Проектите на Ерасмус+ им овозможуваат на младите од целиот Европски...

Репортажа на неделата- Околу светот од Шпанија до Македонија

Од Шпанија до Скопје, се е авантура! BY VOICES / Mладите пишуваат Од мојот дом во Шпанија до Скопје има точно 2866,2 километри. Јас сум Ана,Ana Fernández Hernández...

Репортажа на неделата – Овој пат помалку познати привлечни дестинации-СЕНТ МИШЕЛ

Сент Мишел, планина ни на копно ни на море. Една од првите градби ставени во листата на светското богатство на Унеско (во 1979 година) е...

Антверп – Градот на Дијамантите и младите

Репортажа за Антверп , од рубриката Младите пишуваат, Волонтерски центар Скопје Антверп е еден од најголемите и најубавите градови во Белгија, но не е главниот...

Големо браво за Дона Урдинов- победник на натпревар во 3Д моделирање...

  Mакедонската уметница Дона Урдинов го освои првото место на натпреварот Zbrush Live Sculpt-off и стана шампион во сегментот Органик. Натпреварот се одвиваше во рамките на...

Последни објави

Временска прогноза

Skopje,mk
clear sky
13.6 ° C
14 °
13.3 °
76 %
1.5kmh
0 %
Fri
22 °
Sat
17 °
Sun
17 °
Mon
17 °
Tue
10 °