Ана Јаневска се врати со злато од Израел

Македонската надеж во пливање Ана Јаневска учествуваше на отвореното првенство во Нетанија, Израел каде имаше успешен настап. Освои златен медал во дисциплината 50 метри...

Последни објави

Временска прогноза

Skopje,mk
overcast clouds
0 ° C
0 °
0 °
97 %
0.9kmh
90 %
Fri
1 °
Sat
4 °
Sun
6 °
Mon
4 °
Tue
3 °