Семејно насилство како мерка за воспитување на децата во Македонија

  Колку се сигурни децата во семејството? 79 ОТСТО РОДИТЕЛИ ГИ ВОСПИТУВААТ ДЕЦАТА СО ТЕПАЊЕ И ПСИХИЧКО КАЗНУВАЊЕ Насилни методи за дисциплинирање на децата примениле 79 отсто...

Прво издание на Скопскиот спортски фестивал

На 4 мај (петок ) на Школка во Градски парк во Скопје, ќе се одржи првиот Скопски спортски фестивал. Фестивалот е во организација на...

Креативно пишување

Поминете го вашето време креативно https://www.teachhoot.com/Blog/11ишува: М-р Т.Гогоска, комуниколог и автор   Креативното пишување е еден од облиците на развивање на креативноста и мисловната активност на секој...

Сонце во вашиот дом – СОНЧОГЛЕД

  Сонце во вашиот дом - СОНЧОГЛЕД Едно од најубавите едногодишни растенија дефинитивно е сончогледот. Историските податоци покажуваат дека бил култивиран околу 3000 години пред новата...

Интервју на неделата – Ана Петревска -логопед и дефектолог

Преземено од https://babyshop.mk/ Интервју со Ана Петреска, логопед – дефектолог во здружението „Интеракција – плус“ каде што е и негов основач.     Од каде инспирација токму за...

Грешките на неискусните родители

  Седум  работи кои сите родители ги правеле, а грешеле ! Голем број на родители кога ќе добијат второ дете може да сфатат дека претерувале за...

НЕ Е ШЕГА-ПРВОАПРИЛСКАТА МАГИЈА ПРОДОЛЖИ И ДЕНЕСКА

Учениците од основните училишта на Општина Карпош и денешниот ден го направија Ден на маската и Ден на шегата. Учениците од утринските часови возбудени...

Последни објави

Временска прогноза

Skopje,mk
clear sky
13.6 ° C
15 °
12.8 °
33 %
1.9kmh
0 %
Fri
15 °
Sat
15 °
Sun
16 °
Mon
17 °
Tue
11 °