„Зајакнување на детските капацитети за превенција од насилство” -обука на Меѓаши за...

Првата детска амбасада во светот„ Меѓаши„, во организација на раководителот на проектот, Конеска во рамките на проектот  „Зајакнување на детските капацитети за превенција од...

Повик од УНУЦЕФ – младите да осмислат решенија за „Крај на...

Започна новиот предизвик со кој младите иноватори од целата земја се повикуваат да осмислат решенија против насилството, вклучувајќи го врсничкото насилство и насилството преку...

Денеска по десетти пат ќе чекориме розово со „Напред розово“

Во Градскиот парк во Скопје денеска по десетти пат ќе се одржи манифестацијата „Напред розово“ чија цел е да се подигне свеста во борбата...

„СРЕДНОШКОЛСКИ ИГРИ 2018“ на Средно Водно

Денеска на Средно Водно, од 10 до 13 часот, во организација на ЗГ „СФЕРА“ Скопје, под слоганот „ЗАЕДНО ВО ПРИРОДА“ ќе се реализира петтото издание...

Конференција на ЛГБТИ луѓето под мото „Наспроти се‘, иднината е наша!...

Во хотелот Александар Палас од 3 до 6 октомври ќе се одржи конференција  под мотото: Наспроти се‘, иднината е наша! Унапредување на правата на ЛГБТИ...

На државниот натпревар по прва помош први волонтерите од екипата на...

Црвениот крст на Република Македонија на 22. 09. 2018 година по 27 – ти пат го организираше државниот натпревар по прва помош, каде овој...

МЕД Работилници – ” Природата овозможува подобар живот”

Македонско еколошко друштво во рамки на проектот „Природата овозможува подобар живот“ што го спроведува во соработка со пет еколошки невладини организации од Европа, а...

„Напред розово 2018- чекори против ракот на дојка“

Здружението за борба против рак „Борка – За секој нов ден“ на 07.10.2018 година (недела) ја организира десетата јубилејна прошетка наречена „Напред розово 2018-...

Културно-уметнички активности „Есен,Зима,Пролет и Лето“ по повод 500 години од постоење...

Здружението на граѓани „Стартер проект" во соработка со Општина Куманово, Фондација за култура и спорт, Центарот за култура, во пресрет на 2019 година кога се одбележуваат...

Мрдни со прст – пикник за сите во Градскиот парк во...

Утре, 15ти септември, со почеток во 11 часот во Градскиот парк во Скопје, граѓанската платформа „Мрдни со прст“ организира голем целодневен настан со наслов...

Последни објави

Временска прогноза

Skopje,mk
clear sky
13.6 ° C
14 °
13.3 °
76 %
1.5kmh
0 %
Fri
22 °
Sat
17 °
Sun
17 °
Mon
17 °
Tue
10 °