Топ интервју на летото – Јогата е животна филозофија -Михаела...

За kulturno.mk разговорот го водеше Е.Максимовска Заради стресното време во кое живееме, сите бараме некој издувен вентил низ кој ке го канализираме тој стрес и...

Интервју на неделата – Семејството Панчеви – Убавина, едноставност, креативност и...

Повод за интервјуто со Маја Гроздановска-Панчева, беше убава можност  да се сретнам со целото семејство Панчеви. Секој од нив има да каже некоја своја...

Ретро медиуми – „Умни глави“ навистина се УМНИ ГЛАВИ

  После 15 години со Филип и Марија - децата од омилената серија “Умни глави“ Интервју како потсетување на тоа  дека на децата им требаат убави...
video

Интервју со Елена Голомеова – Сопран – Емоциите, оригиналноста и искреноста...

Миговите стануваат саати, сатите го создаваат денот, деновите поминуваат во години, годините во децении. И така наеднаш ќе речеме дека времето лета. Среќна сум...

Интервју со повод – Маестро ЌАЗИМ АСОТИЌ, директор на Македонската...

Во МОБ доаѓаат гранде солисти кои си го трасираат патот до светски сцени! Разговорот за kulturno.mk  го водеше Валентина Георгиевска - Парго kulturno.mk- Господин Асотиќ, поминаа...

Интервју на неделата со Петар Горко -„Ако ја изгубам честа ќе...

Повод „Битола Шекспир фестивал“ за разговор со Петар Горко, актерот со кој се врзува самото спомнување на Битолскиот народен театар. Интервјуто за kulturno.mk го водеше Валентина...

Викенд кујна -Лимонада и бомбички – попладневно здраво освежување

Во летните жешки долги попладниња, можете да се освежите со здрава храна, која покрај што ќе ве освежи и ќе ви го подигне расположението. Овој...

Репортажа на неделата -Костур градот со спокојна убавина

Пишува Т. Гогоска  Ако сакате да уживате во спокојните води на езерата, да ги слушнете најразличните звуци на птиците, да ги видите магичните природни чуда...
video

Ретро медиуми – “Сезаме отвори се” – децата директни учесници во...

Кога остануваат само спомени, наша обврска е да потсетиме! Програмата правена за деца и со деца беше еден од облиците на медиумско доближување на најмладите...

Интервју на неделата – Тања Станковиќ (Tatyana Dimovski ) – Скопје...

  Има луѓе кои ги знаеш малку а ти се чини дека се цел живот до тебе. Исто како што има некои, кои цел живот...

Последни објави

Временска прогноза

Skopje,mk
clear sky
17.9 ° C
18 °
17.8 °
68 %
1kmh
0 %
Thu
15 °
Fri
22 °
Sat
17 °
Sun
17 °
Mon
17 °