Викенд кујна – „Велвиција“- Гевгелија – Спој на одлична храна, амбиент...

  Предлог  на www.kulturno.mk  за овој викенд Има места кои еднаш ќе ги посетите и ќе ве натераат секогаш да им се навраќате. Овој пат културно.мк...

Викенд кујна – Телешко со печурки

Телешко со печурки, кромид, ѓумбир и мајчина душичка Начин на подготовка -Телешкото исецкајте го на ситни коцки. Ставете го во вода да се вари. Треба...

Викенд кујна -Лимонада и бомбички – попладневно здраво освежување

Во летните жешки долги попладниња, можете да се освежите со здрава храна, која покрај што ќе ве освежи и ќе ви го подигне расположението. Овој...

Викенд кујна – Мексикански тортиљи со зеленчук и пилешко

Мексиканската храна и нејзиниот единствен вкус и мирис и овој викенд како викенд предлог кујна Еден едноставен рецепт кој можете да го подготвите во Вашиот...

Викенд кујна- Ќофтиња од тиквички и сирење

Овој викенд едноставен предлог ручек за вашето семејство Потребни состојки 3 тиквички 300 гр. сирење 2 јајца магдонос, брашно и сол Подготовка: Тиквичките излупете ги и изрендајте ги во една цедалка....

Викенд кујна- Ледена торта (овошна фантазија )

За јунските топли викенд денови - Убав спој на кокос и шумски плодови. Начин на подготовка Белките ги двоите од јајцето и со шеќерот ги матите...

Викенд кујна-Салата од тиквички

Вкусна салата, која може да послужи и како цел оброк. Начин на подготовка Тиквичките ги сечиме на кругови, ги посолуваме и ги ставаме малку да се...

Диета, за или против

Диета или режим на исхрана  Иако диетата е еден од модерните форми на враќање на изгубената витка линија или нејзино одржување, праксата кажува дека килограмите...

Викенд кујна-Виетнамски ориз

Оризот го подготвуваме на неколку начини и често во нашата кујна. Варен, потпечен најчесто со прилог пилешко. Нo, ако некогаш имате можност да јадете...

Викенд кујна – Пастрмајлии

За овој викенд www.kulturno.mk Ви препорачува македонска кујна во облик на пастрмајлии. Ако не можете да појдете во Штип, Велес или на некое друго...

Последни објави

Временска прогноза

Skopje,mk
few clouds
23 ° C
23 °
23 °
69 %
0.5kmh
20 %
Sun
31 °
Mon
29 °
Tue
27 °
Wed
29 °
Thu
29 °