Режисерот Глен Вајс откако ја прими награда „Еми“, на сцена...

Режисерот на „Оскарите“, Глен Вајс (57), беше главна ѕвезда на синоќешното доделување на наградите „Еми“, откако на сцената ја прими наградата за режисер на...

Доделени телевизиските награди “ЕМИ”

Во театарот „Мајкрософт“, вчеравечер се одржа 70-то доделување на „Еми“ наградите  за најдобрите од областа на телевизијата. Овогодинешните номинации за Еми, означуваат нов рекорд во...

Џулија Робертс- ѕвезда што сеуште силно свети

Популарната Холивудската ѕвезда Џулија Робертс , со цел свој сјај с епојави на црвениот тепих на филмскиот фестивал во Торонто. Таа на фестивалот го...

Леонардо Ди Каприо ќе се жени

Американските медиуми објавија дека актерот Леонардо Ди Каприо ќе се жени со моделот Камил Мороне. Леонардо (43) и Камил (21) во врска се осум месеци....
video

Наш филмски избор за оваа недела – „Aјла- ќерката на војната„...

Филмот е турска продукција(2017), работен на приказна од 1950 - та година, среде разурнувањата на Корејската војна. Наредникот Сулејман се сопнува на полуживо мало...

Интервју на неделата – Миле Грозданоски режисер – Професијата ми донесе...

Средба со режисерoт Миле Гроздановски, човекот кој од позади камерата со сета своја енергија и знаења со децении создаваше, телевизиска, филмска, документарна и музичка...

Прва стрип колонија во Македонија „ВЕЛЕС 2018“

  Од денес 21.08.2018) до сабота 25.08.2018 во Велес ќе се одржи првата стрип колонија во Македонија. Според организаторите, истата колонија е еволутивен напредок во организирањето...
video

Oд утре во кината во Скопје долгоочекуваниот трилер Израмнувач 2  (Тhe...

Возбудлива акција, криминалистичен трилер, кој ја води приказната за Меккол, борец за непокорна правда за експлоатираните и угнетените. Колку далеку е подготвен да оди...

Тајните на холивудските ѕвезди -Глен Клоуз до 22 години живеела во...

Многу години по бегството од сектата Глен Клоуз, познатата холивудска актерка вели дека сеуште не може да се навикне на слободата. Глен Клоуз, која е...

Во сабота завршува комеди маратонот во Охрид

Последниве 20 дена  Охрид беше  центарот на комедијата. тековно се одржува Комеди Маратон на кој земаат учество комичари и комични претстави ,стенд-ап комедија, кабаре...

Последни објави

Временска прогноза

Skopje,mk
clear sky
17.9 ° C
18 °
17.8 °
68 %
1kmh
0 %
Thu
15 °
Fri
22 °
Sat
17 °
Sun
17 °
Mon
17 °