Емотивна средба со пораснатите ДЕЦА од најпопуларната серија „Дајте музика“

„Скриено катче, таинствено ќоше, само за шега за игра и за песна...ДАЈТЕ МУЗИКА, ДАЈТЕ МУЗИКА, ДАЈТЕ МУЗИКААААА „ Емотивна средба на сценаристот на серијата Татјана...

Правило на пет часа – навика со која познатите како Бил...

  Многу познати претприемачи како Бил Гејтс, Ворен Бафет и Опра се водат според едно многу едноставно правило за успех. Иако сигурно имаат исполнети агенди,...

Кога на глумата и филмскиот сјај ќе се стави крај !

Во популарната американска шоу емисија на Елен Деџеринс, американската глумица Порша Де Роси, најпозната по улогата во серијата "Спречени во развојот", пред бројната публика...

Интервју на неделата со Кристина Атовска- Новинарството треба да е...

Како новинар од 80- тите години сега веќе на минатиот век, низ годините гледав како новинарството во Македонија се разобличува, менува и најжално од...

Том Вулф, писател и новинар – пионер на “Новото новинарство”

  Една од најголемите величини во новото новинарство,Том Вулф почина вчера во 88 годишна возраст во болница во Њујорк. Во медиумскиот свет  Вулф е синоним на...

Нов македонски стрип- “Деветка“

Деновиве излезе од печат првиот број од новото стрип издание "Деветка" , од стрип артистите Игор Јовчевски и Никола Темков."Деветка“ нуди разиграни содржини, рецензии...

Какви новинари – такви медиуми

3 мај - Светски ден на медиумите -Медиумската слика во Македонија Пишува М-р Т.Гогоска Каква е состојбата во медиумите во Македонија? Со ова прашање и добра намера...

Во подготовка нова серија за деца

НА МАЛИТЕ ЕКРАНИ 2018-ТА СЕ ОЧЕКУВА ЕМИТУВАЊЕ НА НОВАТА СЕРИЈА ЗА ДЕЦА „НЕНА ШЕМА И РОБОТКО “ Повод за разговор со Нена Минчев, авторот на серијата kulturno...

Последни објави

Временска прогноза

Skopje,mk
few clouds
-3 ° C
-3 °
-3 °
68 %
1.5kmh
20 %
Wed
2 °
Thu
-1 °
Fri
-3 °
Sat
0 °
Sun
-4 °