Актуелно – Мода, од и за природата

за www.kulturno.mk дизајнер Елена Максимовска Мода, од и за природата Се почесто го сретуваме зборот органско во секојдневниот живот. Мислам дека малку по малку почнуваме да...

МОДНА БИБЛИЈА

  „Модната библија на Тим Ган„, Новата книга на авторот Тим Ган претставува своевидна фасцинантна историја на вечните парчиња за сите, советник за она што го...

6,7 милиони долари на аукција за син кралски дијамант

Вчера во Женева продаден за 6,7 милиони долари, синиот дијамант од европските кралски семејства Редок син дијамант кој изминативе три века бил во сопственост...

Настаните на филмскиот фестивал во Кан не стивнуваат

Кендал Џенер доживеа сообраќајна несреќа во Кан! Ѕвездата на реалното шоу The Keeping up with the Kardashians и моделот, Кендал Џенер, доживеа сообраќајна несреќа во Кан, каде...

По седми пат до креативност -Скопје креатива 2018

  Во организација на ЈУ Конгресен центар „Александар Македонски“-Скопје (Универзална сала) од 11 мај до 13 мај, во просториите на Младинскиот Културен Центар во Скопје,...

Летото е пред прагот – Време е за размислување за...

Топ  пет парчиња за вашиот летен одмор Летото е време кога носиме многу малку облека посебно кога одиме на одмор, каде поголемиот дел од времето...

МОДА ЗА ЛИЦА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ

Томи Хилфигер со колекција за лица со посебни потреби Томи Хилфигер создаде специјална колекција за лица со посебни потреби Американскиот моден дизајнер Томи Хилфигер дизајнираше...

МОДА – ПРОЛЕТ 2018

  МОДА - ПРОЛЕТ 2018 Пролетта  за многумина  е најубавото  годишно време. Совршена температура, природата се буди, сонце, прекрасни мириси од расцветаните цветови и песна на...

Забрана за продажба на кожи

Надзорните органи во Сан Франциско едногласно одобрија забрана за продажба на кожи, што го направи мегаполисот и најголем град во Соединетите Американски Држави кој...

Последни објави

Временска прогноза

Skopje,mk
few clouds
23 ° C
23 °
23 °
69 %
0.5kmh
20 %
Sun
31 °
Mon
29 °
Tue
27 °
Wed
29 °
Thu
29 °