Забрана за продажба на кожи

Надзорните органи во Сан Франциско едногласно одобрија забрана за продажба на кожи, што го направи мегаполисот и најголем град во Соединетите Американски Држави кој...

Фармерки: мистично парче облека коешто го носат сите…речиси!

Насекаде низ светот, луѓето ги носат: безвременски, унисекс и повеќе генерациски, тие се најпродаваните пантолони: фармерките. Очигледно, не можеме да зборуваме за „Џинс“, ако не...

Од светот на модата- „Модна библија “

  „Модната библија на Тим Ган„, Новата книга на авторот Тим Ган претставува своевидна фасцинантна историја на вечните парчиња за сите, советник за она што го...

6,7 милиони долари на аукција за син кралски дијамант

Вчера во Женева продаден за 6,7 милиони долари, синиот дијамант од европските кралски семејства Редок син дијамант кој изминативе три века бил во сопственост...

Томи Хилфигер -Мода за лица со посебни потреби

Томи Хилфигер со колекција за лица со посебни потреби Томи Хилфигер создаде специјална колекција за лица со посебни потреби Американскиот моден дизајнер Томи Хилфигер дизајнираше...
video

eFoil е најкул електрична даска за сурфање

Oва дефинитивно е најкул електричната даска за сурфање во светот. Ова е гаџетот кој не сте ни знаеле дека ви треба се додека не...
video

БОЈА НА ГОДИНАТА

За kulturno.mk моден дизајнер Елена Максимовска УЛТРА ВИОЛЕТОВА - БОЈА НА 2018 ГОДИНА Секоја сезона дизајнерите на различни  видови на производи во бирањето на боја се...

Совети за женскиот пол – Убав изглед на жешките температури

Во лето најтешко е да се одржи свежината на телото и лицето откако ќе излезете од дома заради високите температури. Најдобриот совет е: колку...

Летото е пред прагот – Време е за размислување за...

Топ  пет парчиња за вашиот летен одмор Летото е време кога носиме многу малку облека посебно кога одиме на одмор, каде поголемиот дел од времето...

Настаните на филмскиот фестивал во Кан не стивнуваат

Кендал Џенер доживеа сообраќајна несреќа во Кан! Ѕвездата на реалното шоу The Keeping up with the Kardashians и моделот, Кендал Џенер, доживеа сообраќајна несреќа во Кан, каде...

Последни објави

Временска прогноза

Skopje,mk
clear sky
6.4 ° C
7 °
6.1 °
70 %
2kmh
0 %
Wed
14 °
Thu
14 °
Fri
15 °
Sat
16 °
Sun
16 °